YetişkinFlamenko Kursu“Endülüste Raks” yani flamenko.En Çok Tercih Edilen Branşlar

“Endülüste Raks” yani flamenko. İnsanın izlemeye doyamadığı bir başka danstır Flamenko. İspanyol dansı olarak bilinse de Endülüs’ün İspanya’dan farklı bir dokuya sahip olduğunu bilenler buna itiraz eder, haklı olarak. Arka fonda basit bir kastanyet ritmiyle dahi olağanüstü bir Flamenko dans inşa etmek mümkündür.

Flamenko müziğe ihtiyaç duymayacak kadar özgündür evet ama geri plandan sahneye giren doyumsuz gitar melodilerinin dansa katkısını inkar edemeyiz. İzlerken net bir şekilde hissedeceğiniz hüzün duygusu flamenkoya ruhunu verir. Flamenkoyu blues ile buluşturan hüzündür bu.

Flamenkoyu sahnede sadece hüzünle görmezsiniz. Diğer duyguların eşlik ettiği, kimi zaman alaycı, kimi zaman nefret dolu, kimi zaman gülümseten, hırslandıran, telaşa düşüren bir dokusu vardır flamenkonun. Zenginliği de buradan gelir.

Flamenko öğrenmek diğer danslara göre zordur görüşüne kesinlikle katılmıyoruz. Her dansın kendi tekniği, kendine özel zorlukları ve farklılıkları vardır. Flamenkonun da. Flamenkoyu bu kadar özel hale getiren müziğin, liriklerin ve dansın şahane bileşkesinin yanı sıra aksesuarlarının, gülün, kırmızı şaşaalı giysilerin cazibesi.

Önemli olan sizin tercih ettiğiniz dansın dünya yüzünde neyi simgelediğini ve neleri ifade ettiğini içselleştirmeniz. Tüm duyularınızın açık olması ve dans ederken kendinizi gündelik hayatta arındırarak, melodinin ritmine ve şarkının duygusuna bırakabilmeniz. Bunları hangi dansı yapıyor olursanız olun, mutlaka hayata geçiriyor olmalısınız. Mady Dans okulu olarak dansın kültürün vazgeçilmez bir bölümü olduğuna yönelik inancımız, hem dansın gelişimine, hem de dansla birlikte bireyin kişisel gelişimine inandığımız için.

Dans yüzeysel olamayacak kadar önemli bir faaliyettir. İçine girerseniz dünyanız değişir, sadece popüler bir amaç olarak görürseniz ise eksik kalır.

Flamenko ile ilgili videoları, müzikleri, hikayeleri ve Flamenkonun tarihini çok kısa araştırırsanız siz de çok net göreceksiniz ki, bu dans başlı başına bir ekoldür. Belki ülkemizde yeterince yaygın değil ama dünyanın bir çok ülkesinde milyonlarca insan Flamenko yaparak, Flamenko kültürünü algılayarak zenginleşiyor.

Flamenko dans programlarına katılarak yaşamınızda yeni bir boyut açmanızı tavsiye ediyoruz. Arayın, size uygun programları birlikte değerlendirelim. Flamenkonun büyülü dünyasını keşfedin.

SİZE EN UYGUN GÜN VE SAATLERDEKİ
FLAMENKO KURSLARINI SİZİ ARAYIP BİLGİLENDİRELİM

FLAMENKO DERSLERİ NE ZAMAN?

Flamenko derslerimiz haftada 1 gün 1 saat 30 dakikalık programlar şekilde yapılıyor. Her şubede gün ve saatler seanslara göre değişiklik gösteriyor. Flamenko kursu özel ders şeklinde de gerçekleşebiliyor. Özel bir eğitim almak istediğiniz takdirde size uyan gün ve saatte eğitim verebiliyoruz.

FLAMENKO ETKİNLİKLERİ

Derslerin yanı sıra bu alanda ciddi bir biçimde ilerlemek isterseniz, amatör ve profesyonel etkinlikler, workshoplar, yurt dışı ve yurt içi festivaller, buluşmalar flamenko tutkunlarının bir araya gelerek harika vakit geçirmelerine de sebep oluyor. Mady Dans okulu olarak biz de bu etkinliklerde, öğrencilerimiz ve profesyonel hocalarımızla bir arada oluyoruz.

DENEME DERSLERİNE KATILIN

Mady Dans Kursu’nun en keyifli programlarından biri olan Flamenko ile ilgili her türlü sorunuz için size bir tık, bir telefon uzaklıktayız. Flamenko tutkunu usta dansçılarımızın ve profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde hem teknik olarak hem de bir yaşam biçimi olarak flamenko yapmak isterseniz bize ulaşın.

Sıkça Sorulan SorularAradığın sorunun cevabını bulamadın mı?

Flamenko dersleri hakkında sorulan sorular

Düzenli olarak 2 haftada 1 yada her hafta dans okulumuzun latin gecesi yapılmaktadır. Bu geceleri facebook, instagram ve web sitelerimizden duyurmaktayız. Sizde bizimle sosyal medyada arkadaş olarak etkinliklerimizi takip edebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Pratik saatlerine katılmak zorunlu değildir. Fakat öğrendiğiniz figür ve teknikleri uygulamanız daha hızlı öğrenmenize ve gelişmenizi sağlar. Bu yüzden pratik saaatlerimize katılmanı önerimizdir.

Category: Latin Dansları
Latin dansları pratik saatlerimiz tüm şubelerimizde farklı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Pratik gün ve saatlerini yukarıda bulunan latin dansları haftalık program tablosundan inceleyebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Latin dansları başlangıç seviye eğitimi 3 ay (12 saat) sürmektedir. 3 ayın sonunda latin dansları kursumuza katılan öğrencilerimiz salsa, bachata ve cha cha danslarının başlangıç seviye figürlerini teknik olarak öğrenmiş olup rahatça uygulayabilmektedir.

Category: Latin Dansları

Load More

Genel sorular

Salon büyüklüğüne göre kişi sayısı değişim göstermektedir. 10-12 / 18-20 kişilik salonlarımız bulunmaktadır.

Category: Genel

Özel sebelerinizden dolayı gelmediğiniz dersleriniz yapılmış sayılmaktadır malesef telafisi yoktur. Elde olmayan sebeblerden “eğitmen rahatsızlığı vb. ” gibi kurum tarafından iptal edilen derslerin telafisi yapılmaktadır.

Category: Genel

Load More