YetişkinModern Dans KursuBedeninizi Özgür BırakınEn Çok Tercih Edilen Branşlar

Özgün teknikleri ve kuralları olan diğer dans biçimlerinin aksine bedeni tam anlamıyla özgür bırakan Modern Dans, içindeki modern sözcüğüne olmasına rağmen 1800’lü yılların sonlarında ortaya çıkmıştır. Dansın modernize edilmesini, müzik ve bedenin senkronize salınımlarla dansa dönüşmesi olarak ifade edebiliriz. Modern dans kuralsızca dans etmek anlamına gelmez.

Tıpkı modern resmin rastgele çizgiler ve boyalardan ibaret olmadığı gibi. Modern dans kalıpları kırar ama dansın ana duygusuna bağlıdır. Modern dansı gerçekten ustaca yapan dansçıların, kendi duygu ve beden olanaklarıyla harikalar yaratmasının sebebi de bu duyguya olan sadakatleridir. Onlar bu ana duyguyu içselleştirerek kendi ruhlarıyla dans ederler.

Dans bir disiplindir. Kuralsız da olsa bir disiplindir. Modern dans yorumcularının kendi stilleri kendi kurallarını inşa eder ve modern dansı özel yapan da budur. Bir çocuğun yaptığı modern dans bazen profesyonel dansçıya taş çıkarır çünkü özgün, kuralsız ve samimidir.

Modern dansın baleden esinlendiği noktalar vardır ama bu noktaları yenilikçi bir beden diliyle yorumlar. Modern dans, müzikte de yaratıcılıktan yanadır. Senfonik müzikler modern dansla yeni bir forma bürünür. Balenin klasikliğine karşın modern tarz tutuculuğu kaldırmaz.

Özellikle gelişme çağındaki çocuklara ve genç insanlara şiddetle önerdiğimiz modern dans, onların kural tanımaz ruhlarıyla bütünleşerek, müziğin disipliniyle kişisel gelişimlerini tamamlamalarına destek olur. Tekrar tekrar söylüyoruz ki dans sadece bir eğlence, bir hobi bir hareket etme sebebi değildir, kişinin kendisini geliştirme isteğiyle doğru orantılı olarak bir kariyer basamağı haline dönüşebilir.

Size dünyada tahmin edemeyeceğiniz kapılar ve ortamlar açar. Çok özel bir sosyal topluluğunun bireyleri haline getirir. Özellikle genç insanların büyük bir ihtiyacı olan bütünün parçası olma isteği dansla çok sağlıklı bir karşılık bulur. Bu yüzden ebeveynlere çocuklarını geciktirmeden, onların ruhlarına uygun dans türleniyle buluşturmalarını öneriyoruz.

Mady Dans Okulu, modern dans atölyelerinde, bugüne dek yüzlerce öğrenci modern dansın yaratıcı koridorlarında keşfe çıktılar. Sizi de aramızda görmek isteriz, programlarımızla ilgili bilgi almak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

SİZE EN UYGUN GÜN VE SAATLERDEKİ
MODERN DANS KURSLARINI SİZİ ARAYIP BİLGİLENDİRELİM

MODERN DANS DERSLERİ NE ZAMAN?

Haftada 1 gün, 1 saat 30 dakikalık atölye çalışmaları çalışmalarıyla gerçekleşen modern dans dans sınıflarımız çeşitli gün ve saatlerde olabiliyor. Grup derslerinin yanı sıra öğrencilerimizin saatlerle ilgili özel isteklerini de değerlendirerek özel dersler şeklinde de oluşturulabilir.

NE KADAR SÜREDE ÖĞRENİRİM?

Modern dans kursumuzun başlangıç seviyesi 3 ay sürmektedir. Başlangıç seviyesini tamamlamanız dans ediyorum diyebilmeniz için yeterlidir. Fakat gelişimi seven bir bireyseniz merak etmeyin. Tüm kurslarımız beklemeden orta seviye eğitimine devam edecektir.

DENEME DERSLERİNE KATILIN

Şubelerimizde ki eğitime daha önceden başlamış seansları gelip izleyerek fikir edinebilir ve ardından yeni açılıcak modern dans kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Kurslarımız minimum 8 kişilik kontenjan ile açılabilmektedir. Açılıcak olan seanslara telefonla ile görüşerek kayıt yapılamamaktadır. Şubelerimize gelerek kayıt yaptırmanız kurs başlama tarihini daha öne alacaktır.

Sıkça Sorulan SorularAradığın sorunun cevabını bulamadın mı?

Modern dans dersleri hakkında sorulan sorular

Düzenli olarak 2 haftada 1 yada her hafta dans okulumuzun latin gecesi yapılmaktadır. Bu geceleri facebook, instagram ve web sitelerimizden duyurmaktayız. Sizde bizimle sosyal medyada arkadaş olarak etkinliklerimizi takip edebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Pratik saatlerine katılmak zorunlu değildir. Fakat öğrendiğiniz figür ve teknikleri uygulamanız daha hızlı öğrenmenize ve gelişmenizi sağlar. Bu yüzden pratik saaatlerimize katılmanı önerimizdir.

Category: Latin Dansları
Latin dansları pratik saatlerimiz tüm şubelerimizde farklı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Pratik gün ve saatlerini yukarıda bulunan latin dansları haftalık program tablosundan inceleyebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Latin dansları başlangıç seviye eğitimi 3 ay (12 saat) sürmektedir. 3 ayın sonunda latin dansları kursumuza katılan öğrencilerimiz salsa, bachata ve cha cha danslarının başlangıç seviye figürlerini teknik olarak öğrenmiş olup rahatça uygulayabilmektedir.

Category: Latin Dansları

Load More

Genel sorular

Salon büyüklüğüne göre kişi sayısı değişim göstermektedir. 10-12 / 18-20 kişilik salonlarımız bulunmaktadır.

Category: Genel

Özel sebelerinizden dolayı gelmediğiniz dersleriniz yapılmış sayılmaktadır malesef telafisi yoktur. Elde olmayan sebeblerden “eğitmen rahatsızlığı vb. ” gibi kurum tarafından iptal edilen derslerin telafisi yapılmaktadır.

Category: Genel

Load More