YetişkinSosyal Latin Dansları KursuSalsa, Bachata,
Cha Cha DersleriEn Çok Tercih Edilen Branşlar

Dans okulu olur da latin dansları eksik olabilir mi? Latin danslarını tek tek değil bir bütün olarak anlatacak olursak, şöyle anlatabiliriz: Bilmediğiniz bir ülkedesiniz ve yorucu bir gecenin ardından tenha bir sokak kahvesinde dinleniyorsunuz. Daha bir kaç saat var vücudunuzun tam olarak uyanmasına ve o da bir müzik başlıyor. Örneğin, http://www.youtube.com/watch?v=4P7V5yaQnmc.

İşte o anda oluşan vücut kimyası sosyal latin danslarının da ortak yanıdır. Salsa başlar ve sarsılır bedeniniz. Güney Amerika’dasınız, hangi ülkede olduğunuzun önemi yok. Hüzünlü olsanız da, çok mutlu hissetseniz de…

Dans başlar. Siz hangi ruh halinde olursanız olun.

Salsa olabilir, Cha Cha olabilir, Bachata veya Merengue.

Tüm sosyal latin dansları, hüzne dans ederek yanıt verme refleksinden doğmuştur.

Mady Dans sosyal latin dansları programları, farklı seviyelerdeki latin dans aşıklarına olağaüstü bir deneyim yaşatmak için sürekli yeni sınıflarla latin dansı öğretmeye devam ediyor.

Sosyal Latin dansları, popülerliğinin yanısıra, çok da önemli bir şov dansı olarak da ilgi çekiyor. Bu alanda ciddi çalışma yapan arkadaşlarımız, bir çok etkinlikte veya profesyonel alanda dansı bir kariyer olarak da geliştirebilirler.

Mady Dans atölyelerinin ortak özelliği olan, sadece dans etmeyelim, nasıl bir kültürün içinde yürüdüğümüzü de anlayalım ve içselleştirerek yolumuza devam edelim bakış açısı bizim okulumuzu farklılaştırıyor.

Ritmler, melodiler ve çıkış noktası birbirine benzese de sosyal latin danslarının her biri, kendi özel tekniğinde ve farklılık gösteriyor. Sosyal latin dansı olarak Salsa ve Cha Cha’yı aynı kategoride değerlendirmek aslında zor.

SİZE EN UYGUN GÜN VE SAATLERDEKİ
LATİN DANSLARI KURSLARINI SİZİ ARAYIP BİLGİLENDİRELİM

LATİN DERSLERİ NE ZAMAN?

Haftada 1 gün, 1 saat 30 dakikalık atölye çalışmaları ve 1 gün 2 saatlik pratik çalışmalarıyla gerçekleşen sosyal latin dans sınıflarımız çeşitli gün ve saatlerde olabiliyor. Grup derslerinin yanı sıra öğrencilerimizin saatlerle ilgili özel isteklerini de değerlendirerek özel dersler şeklinde de oluşturulabilir. Ancak bu alanda sınıf atmosferinin, eşleşmenin ve dansın girdiği her ortamı değiştiren ruhunun sınıflarda daha keyifli sonuçlar doğurduğunu da eklemek gerekir.

NE KADAR SÜREDE ÖĞRENİRİM?

Latin dansları kursumuzun başlangıç seviyesi 3 ay sürmektedir. Bu 3 aylık sürede Salsa, Bachata ve Cha Cha danslarının temel adımlarını öğrenerek ve Latin müziklerini tanıyarak herhangi bir latin gecesinde tüm başlangıç seviye figürlerini rahatlıkla uygulayabilir halde kurs tamamlanır. Başlangıç seviyesini tamamlamanız dans ediyorum diyebilmeniz için yeterlidir. Fakat gelişimi seven bir bireyseniz merak etmeyin. Tüm kurslarımız beklemeden orta seviye eğitimine devam edecektir.

DENEME DERSLERİNE KATILIN

Müzik beni ele geçirsin, dans kendiliğinden gelsin ve kendimi bir Dominikli, bir Kübalı, bir Porto Riko’lu kadar özgür hissedeyim istiyorsanız, programlarla ilgili bilgi almak için şimdi arayın.

Sıkça Sorulan SorularAradığın sorunun cevabını bulamadın mı?

Latin dersleri hakkında sorulan sorular

Düzenli olarak 2 haftada 1 yada her hafta dans okulumuzun latin gecesi yapılmaktadır. Bu geceleri facebook, instagram ve web sitelerimizden duyurmaktayız. Sizde bizimle sosyal medyada arkadaş olarak etkinliklerimizi takip edebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Pratik saatlerine katılmak zorunlu değildir. Fakat öğrendiğiniz figür ve teknikleri uygulamanız daha hızlı öğrenmenize ve gelişmenizi sağlar. Bu yüzden pratik saaatlerimize katılmanı önerimizdir.

Category: Latin Dansları
Latin dansları pratik saatlerimiz tüm şubelerimizde farklı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Pratik gün ve saatlerini yukarıda bulunan latin dansları haftalık program tablosundan inceleyebilirsiniz.

Category: Latin Dansları
Latin dansları başlangıç seviye eğitimi 3 ay (12 saat) sürmektedir. 3 ayın sonunda latin dansları kursumuza katılan öğrencilerimiz salsa, bachata ve cha cha danslarının başlangıç seviye figürlerini teknik olarak öğrenmiş olup rahatça uygulayabilmektedir.

Category: Latin Dansları

Genel sorular

Salon büyüklüğüne göre kişi sayısı değişim göstermektedir. 10-12 / 18-20 kişilik salonlarımız bulunmaktadır.

Category: Genel

Özel sebelerinizden dolayı gelmediğiniz dersleriniz yapılmış sayılmaktadır malesef telafisi yoktur. Elde olmayan sebeblerden “eğitmen rahatsızlığı vb. ” gibi kurum tarafından iptal edilen derslerin telafisi yapılmaktadır.

Category: Genel