fbpx

İyi ki Dans Hayatımda

Hayatıma bir hareket kazandırmak ve mesleğim ya da özel hayatım dışında ilgilendiğim bir alana sahip olmak istiyordum. Hem zihnimi hem de bedenimi hareket ettirmek adına dans kursu araştırmaya başladım. Aldığım dans eğitimi beni her anlamda çok değiştirdi. Adeta yenilenmemi sağlayan dans etkinlikleri ile daha zinde bir vücuda kavuştum. Sorunlarıma daha sağlıklı bir akılla yaklaşmayı dahi başarabilmemde etkisi olan dans, artık hayatımın büyük bir parçasını oluşturuyor.

YENİ İNSANLAR VE YENİ DENEYİMLER

Dans okulu içerisinde birçok yeni insanla da tanışma fırsatı buldum. Elbette dansı sevmemde eğitmenlerimin de etkisi oldu. Yeni insanlar tanımak, çevremin genişlemesi ve yeni deneyimler elde etmek bana özgüvenimi de kazandırdı. İş ile geçen rutin bir hayatıma kazandırdığım bu hareketlilik, pozitif enerjisi ile birlikte geldi. Artık hayattan daha fazla keyif aldığımı söyleyebilirim.

ARTIK BEDENİME DAHA İYİ BAKIYORUM

Dans etmeyi sevdikçe, bedenimi daha iyi korumam gerektiğini de anladım. Çünkü ayağımdaki küçük bir problem bile dans etmemi engelleyebilir diye düşünüyordum. Sağlıklı beslenmek, erken kalkmak, esnemek hareketli yapmak gibi küçük ama etkili davranışlar ile hayat standartlarımı yükselttim. Dans deyip geçmemek ve bu şekilde hayatı değiştirecek bir adım olarak algılamak lazım. Her şeyden önce dans etmeyi sevmek de gerekiyor. Ben dans etmeyi çok seviyorum ve dans ederken kendimi çok özgür hissediyorum. Dans etmeyi düşünen ama cesaret edemeyen herkesin mutlaka bunu tecrübe etmesi gerektiğine inanıyorum. Dansa başlamamı sağlayan Mady Dans ailesine çok teşekkür ederim.

Bunu beğendin mi? Paylaş!

Leave Comment